"Ať jsi kluk či holka, zdraví tě tvá školka" 29.3.2021

Hody hody doprovody, dejte vejce malované...

Zdravím vás milé děti. To nám ten týden zase utekl.  Zahradník začíná pomalu sázet semínka do země. Zkuste si s maminkou říct, jaká semínka zasadí? Ano výborně, jsou to semínka: ředkvičky, petrželky, mrkve a třeba jste vymyslely ještě další. Semínka potřebují k životu a růstu vodu a sluníčko. Myslíte si, že vodu potřebujete i vy­? Ano, správně! J

A teď pár malých úkolů:

1. Holky – vystřihněte z papíru tvar vajíčka (s pomocí rodičů) a namalujte kraslici – to je velikonoční vajíčko.
  2. Kluci – namalujte jarní kytičku pro holky.
  3. Popros rodiče o plastový tácek a dva malé hrnečky. Do jednoho z nich napusťte trochu vody a pokuste se přelévat z jednoho hrnečku do druhého, tak aby nevytekla na tácek.
  4. Podívejte se, jestli u vás nějaká rostlinka nepotřebuje zalít.

Mám z vás velkou radost i doma můžete být malým zahradníkem! J

Čeká nás teď týden před Velikonocemi, říká se mu Svatý týden a je pěkně barevný. Přichystal nám pár úkolů. A rovnou si o něm můžeme něco dozvědět.

• Květnová neděle. Lidé obvykle chodí do kostela s kočičkami nebo s březovými větvičkami.  Při procházce si je můžete natrhat a pak je dát do vázičky.
  • Modré pondělí. Ukliďte si v pokojíčku.
  • Šedivé úterý. Pokračujte v úklidu a vymeťte si prach a pavučiny.
  • Škaredá středa. Celý den se usmívejte, protože, kdyby jste se mračily, tak vám to může zůstat!
  • Zelený čtvrtek. Zkuste sníst něco zeleného. J
  • Velký pátek. Dnes si odpočiňte od uklízení a odpočívejte.
  • Bílá sobota. Kluci si můžou uplést pomlázky a holčičky můžou mamince pomoct s pečením beránka nebo mazance. Ale jde to i obráceně. J

A konečně poslední den z týdne – Velikonoční neděle. Můžete si doma udělat malou oslavu a třeba vyrobit velikonoční přáníčko někomu z rodiny.

A na závěr krátká básnička.

Přišlo Jaro, slunce svítí,

v zahradách je plno kvítí.

Co to ptáčci štěbetají?

Že mi tady rádi dají malovaná vajíčka,

Co přinesla jim slepička.

Hezké Velikonoce vám přeje vaše školka! J

Přidáno 29. 3. 2021, autor: Jana Novotná